Salone del Mobile 2023, 3.nap

Salone del Mobile 2023, 3.nap

A harmadik napunkat is a városban terveztük tölteni és mivel az időjárás sem kedvezett Nekünk, így az apartmanunkhoz közel eső bemutatótermeket és kiállításokat szerettük volna aznap meglátogatni.

A reggelünket a világítás újdonságainak szenteltük, így belevetettük Magunkat a Corso Monforte-ba és meglátogattunk néhány inkább technikai lámpáiról ismert céget. A Luceplan nemcsak kifinomult technológiai újításairól híres, hanem fókuszban vannak merész és időtálló formái is, amire az egyik legjobb példa a már ikonikussá vált Mesh. Erőteljes hatással bír, mégis könnyed, szinte átlátszó szerkezetű, amely rugalmas kábelek hálójából épül fel, amelyek kereszteződésében led források vannak elhelyezve. A gyár mindig nagy hangsúlyt fektetett az akusztikus megoldásokra is, ahol a fény minősége kéz a kézben jár a szövetek szépségével.

A Flos egyik legérdekesebb újdonsága a Marcel Wanders által tervezett Skynet függeszték, amely formailag egy tipikus függesztett lámpára hasonlít, de ha közelebbről vesszük szemügyre egy nagyon átgondolt és jól megtervezett hálórendszerrel találjuk szemben Magunkat. A szerkezeti kábelek újrahasznosított szövetből készültek, összeszereléséhez pedig egyáltalán nem használnak ragasztót😊 A To-Tie asztali lámpa a minimálisra csökkentett elemek sorozatának végterméke, érdekessége pedig, hogy csak a mechanikai feszültség tartja össze, akár egy modern jenga játékot.

Ebéd előtt még a Listone Giordano Arena-ban volt egy találkozónk egy futó projektünkkel kapcsolatban, de a megbeszélés előtt nem hagyhattuk ki a lehetőséget, hogy részt vegyünk egy izgalmas interaktív programon. Az Arena adott otthont a Neuro Nature eseménynek, ahol a tervezők a természet emberrel kapcsolatos szerepét vizsgálták. A program túl szeretett volna lépni az élettereinkbe bevitt zöld növényzeten, így a központi teret egy fedett erdővé alakították át, ahol a látogatókat is bevonták egy rövid tartózkodásra, miközben egy neuronális sisakkal rögzítették az érzelmi érintettség szintjét és a relaxációs érzést. Így került le a Mi lábunkról is a cipő és töltöttünk el 10-15percet ebben a környezetben zavaró hang hatások nélkül😊 Az egyeztetés végén pedig nem mehettünk el úgy, hogy nem lapozzuk végig a csodálatos tömör fapadlók kínálatát és azok közül is örök kedvencünket amely egy különleges keresztezett bokrétás technikának köszönhetően izgalmas új felületet hoz létre.

A divat és a dizájn mindig kéz a kézben jártak és évről évre megújulva, felfrissülve térnek vissza. Az elmúlt években egyre több nagy divatház döntött úgy, hogy belekostól az otthonok világába és a nagy nevek sora évente bővül a design hét alatt. Így a csütörtöki délutáni szürke időjárás elől egy káprázatos Világba menekültünk, ahol megcsodálhattuk a Louis Vuitton Objets Nomades kiállítását, amit idén is  Palazzo Serbelloni-ban prezentáltak. Már a belső udvarra megérkezve elállt a szavunk Marc Fornes bejárható űrhajó installációjától, amit művészi részletességgel összecsatolt lapos fémlemezekből tervezett meg. A palotába belépve pedig egy másik kemény anyag a bőr különféle megmunkálásait csodálhattuk meg. A divatházra jellemző finom bőr megmunkálás a bútorok részletgazdag kidolgozottságában is visszaköszön, amiket olyan nagy nevek terveztek, mint Marcel Wanders, Campana Brothers vagy az Atelier Oi.

A Hermés ház otthoni termékeit idén az archaizmus, a természetes lendület és a tisztaság formája jellemezte, amit ebben az évben is a Pelota-ban mutattak be. Minden évben nagy kíváncsisággal várjuk ezt a kiállítást, mivel a hatalmas hangárban mindig valami meglepő és izgalmas díszlettel kápráztatják el az ide látogatókat. Az idei installáció tökéletes harmóniában állt a termékek tisztaságával, kiküszöbölve a felesleget. A vasrudak és a beton grafikus keretet kölcsönzött a termékek bemutatásának. Bemutatott bútoraiban pedig a fát és a bőrt ötvözték, a formák pedig az 1930-as évekhez nyúltak vissza. Láttunk még néhány üvegfúvással készült lámpát és virtuóz kézi hímzésű szőnyeget.

A finom szöveteiről híres Loro Piana milánói központjában mutatta be Cristián Mohaded argentin tervező és művész új projektjét, az Apacheta-t. Az installációt az Andok hegységben található sziklakupacok ihlették, amelyek a nagy tornoykkal emelik ki ezt a domborzatot, amelyek a földből emelkednek ki és újrahasznosított Loro Piana szövetekkel borította azokat. Az anyagok és kézművesség közös szenvedélyéből fakad ez az együttműködés, ami tökéletesen prezentálta ezt az elhivatottságot.

Az esti rendezvény előtt az Agape showroomjában zártuk a napunkat, ahol a múlt ihlette formái köszöntek vissza fürdőszobai termékeiken egy finom és friss formában. A Benedini Associati által tervezett öntöttvas fürdőkád az Ottocento idén friss és üde színekben pompázott, nagy kedvencünk lett a vidám türkíz. Az Ell mosdókagyló pedig ikonikus szoborszerű darabja örökké tartó szerelem.

Sajnos az időjárás nem volt mellettünk, így napunk utolsó programjára mondhatni bőrig ázva érkeztünk, de amint beléptünk a Devon and Devon milánói bemutatótermébe minden gondunkat elfelejtettük. A Marcel Wanders által tervezett Secret Gardens álomszerű virágos tapéta és fésülködő asztal vizuális élménye minden látogatót magával ragadott, beljebb sétálva pedig ez az ékszerdoboz még jobban kibontakozott. A cég a kézműves kidolgozottság és értékes, időtálló alapanyagok szeretetéből értelmezte újra az európai hagyományokat és a neoklasszikus kortárs stílust, amire tökéletes példa az idén bemutatott Metropolitan Vanity család, ahol a csiszolt lakkozott fából készült elegáns szerkezet találkozik a márvány tetővel és sárgaréz kiegészítőkkel. Az est hátralévő részében pedig Stella, a bájos képviselő vezetett Minket körbe, még részletesebben bemutatva az újításokat, amit néhány prosecco követett.