Salone del Mobile 2023, 1.nap

Salone del Mobile 2023, 1.nap

Beköszöntött a tavasz, ami a belsőépítészek számára egyet jelent az év egyik legnagyobb és legjobban várt szakmai kiállításával, a Salone del Mobile-vel, amit minden évben Milánóban rendeznek meg, amikor az egész város egy hatalmas, színes forgataggá válik. Mindig izgatottan várjuk Mi is ezt a hetet, hiszen rengeteg inspirációval térhetünk haza, ami elengedhetetlen része a kreatív munkának😊 A hajnali kelés és a repülő indulási idejének többszöri módosítása ellenére is jó hangulattal indult a napunk, hiszen a szakma nagyja ilyenkor együtt utazik, így már kora reggel sok ismerős arccal találkoztunk és volt lehetőségünk néhány képviselővel is egyeztetni.

A néhány órás késésnek köszönhetően viszont a reggeli első találkozónkra is csúszva érkeztünk, így kicsit módosítani kellett az eredeti terveken és a privát túra helyett csatlakoztunk az utánunk érkezőkhez, akikkel ősszel is együtt látogattuk meg a Sicis gyárat, így kétségünk sem volt, hogy ennél jobban nem is kezdődhetne a kiállítás Számunkra. A nagy nevű cégre minden évben jellemző a nagyvonalú kiállítótér, ami ebben az évben is növekedett az előzőekhez képest, így idén már 900m2-en ejtettek rabul Bennünket az eklektikára épülő enteriőrök. A rokokó stílus és a neoklasszikus ízek által ihletett berendezési tárgyakat kortárs szemlélettel értelmezték újra, olyan környezeteket hozva létre, amelyek tökéletesen ötvözik a különböző stílusú bútorokat, az elegáns és jellegzetes megoldásokkal. A Sicis mindig nagy hangsúlyt fektetett a kárpitos anyagokra, így idén amellett, hogy a már meglévő kollekciókat bővítette újabb színállásokkal, egy új, jacquard technikával készült virágos szövetsorozatot is bemutatott. Az enteriőrök között sétálva pedig, mintha a kontinensek között ugráltunk volna, hiszen a nemzetközi hírnevű cég nem áll meg az olasz vagy az európai határoknál, hanem olyan megoldásokat kínál, amelyek elbűvölően találkoznak más kultúrákkal és hagyományokkal.

A következő találkozónk Tanja-val volt megbeszélve a Wall and Deconál, akik Essential kollekciójukat bővítették négy új mintával, amelyek egyenként három színváltozatban kaphatóak. Kedvenceink között volt a Studiopepe által tervezett Fukuro, aminek japán jelentése bagoly, nem is meglepő, hogy ezt a nevet választották, hiszen a tapéta az erdő sötétjéből előbukkanó bagoly sziluettekre emlékeztet, háromdimenziós, ezüstös csillogásával. A Limo a Zanelatto Brotto Studio által megálmodott erősen textúrált tapéta, ami a víz és a föld töredékeinek absztrakt ábrázolását jeleníti meg.

A cseh Brokis magas színvonalú világítástechnikai márka, akiket a kiváló design, magas minőség és cseh üvegművesek figyelemreméltó kivitelezésének szintézise jellemez. De tervezői között elismert olasz nevek is szerepelnek, mint Federico Peri, aki az idei év egyik legjelentősebb újdonságát álmodta meg, a Trottola családot, ami gyermekkorunk ismert játékára, a búgócsigára emlékeztet. Kézzel fújt opálüvegből készül, a fény és árnyék játék kontrasztja jellemzi és különlegessége, hogy a hideg és meleg fény váltása egy könnyed kézmozdulattal megoldható. A napunk egyik legizgalmasabb része pedig, hogy a tehetséges tervezővel személyesen is válthattunk néhány szót és egy közös fotóra is maradt időnk😊

Ezután siettünk is tovább, hogy gyors áttekintést kapjunk a luxus világának újdonságaiból, így első utunk a Visionnaire-hez vezetett, ahol az idei filozófia, hogy harmóniában éljünk a Minket körülvevő szépséggel és otthonunk terével. Mi sem bizonyította ezt jobban, mint az általuk bemutatott álom konyha, csodálatosan megmunkált íves és különleges zöld márvány felületei vagy a Studiopepe tollából származó szék, aminek háttámlája egy a végtelenséget és összefonódást jelképező csomóban ölt testet.

Ezután a velencei Reflex következett, akik az üveg megmunkálására szakosodtak és élen járnak a tömör muránói üvegből készült bútorok gyártásában. Izgalmas példa erre a Dune 72 étkező asztal, ami üvegrétegekből építkezik vagy az egyedi üveg polcokból tervezett teljes falat beterítő ital tartó.

A Presotto termékei szintén a magas minőséget és luxust képviselik, így a számunkra legizgalmasabb Arte&Cuoio kollekció termékeit emelnénk ki, ami toszkán kézművesek ősi bőrfeldolgozásával foglalkozik, termékei között pedig a finom kézzel vart irodai asztali kiegészítőktől kezdve, a kézi fonású puffig és padig sok különleges darab található.

A nap utolsó állomása a Sigma L2 volt, ahol ízelítőt kapunk milyen, amikor egy használati tárgy a művészeti alkotás helyét is elfoglalja az otthonban, legyen szó akár egy lámpáról, vagy pedig egy konzol asztalról. A céget 1968-ban alapították Firenze közelében, így a termékek minden apró részletéért a környékbeli szakemberek felelnek. Különös kedvencünk volt a „gomba” asztali lámpa, ami alá Mi is bebújtunk egy kép erejéig😊

Mivel már több mint 20 órája talpon voltunk, így az első esténk Tőlünk nem megszokott módon visszafogottra sikerült és egy gyors pizza után már bújtunk is az ágyba, hogy kellő energiát merítsünk a következő 4 nap fáradalmaihoz.