Salone del Mobile 5. nap

Salone del Mobile 5. nap

Amikor az ember úgy érzi, hogy már nem tud több információt befogadni és nem képes az agya felfogni semmit abból, amit lát, és ha ezt még tetézi végtagjainak zsibbadó fájdalma, akkor leginkább ki se kelne a hotel szoba pihe puha ágyából. Ezzel a kitörő lelkesedéssel indítottuk utolsó napunkat, ahova nem kevesebb lépésszámot terveztünk, mint előző napjaink alkalmával.

Záró napunkat a pavilonok útvesztőjében töltöttük, így kora reggel útnak is indultunk, hogy zárásig minél több terméket megismerhessünk. A kiállítás ideje alatt két évente váltja egymást az Euroluce, ahol a világítástechnikával kapcsolatos újdonságokat ismerheti meg az idelátogató, illetve az EuroCucina, ahol a konyhák világát ismerhetjük meg még részletesebben.

Az idei év a konyhák birodalma körül forgott, így mi is kiválasztottuk kedvenceinket, akiket ugyan már ismertünk, de lenyűgöző újdonságokkal rukkoltak elő, vagy akiket eddig még nem volt szerencsénk megismerni, de csodálatos termék palettájukkal és részletgazdag kidolgozottságukkal elrabolták szívűnket.

Alig várjuk, hogy közös projekteken dolgozhassunk együtt.

A J’DIAS spanyol márka egy igazi meglepetés volt számunkra, gyönyörűen megmunkált finom részleteivel, egyedi és különleges megoldásaikkal és íves kialakításaikkal minden térnek központi elemévé tud válni.

Az Outdoor Kitchen tökéletes megoldásokat nyújt a kültéri konyha variációira, legyen szó akár egy lakás erkélyére elhelyezett minikonyháról, vagy egy teljes értékű, több funkciós design konyháról, ami a belső tér folytatása lehet meleg nyári estéken egy kellemes baráti vacsorához.

Az Arrital belső rendezői tökéletes kiegészítései a funkcionális, de egyben finom kidolgozottságú konyhai tárolásnak. A Cesar konyháiban pedig különös hangsúlyt fektetnek a különböző elegáns anyagok finom vegyítésére.

Egy ilyen kör után természetesen mi is megéheztünk, így egy gyors reggeli után indultunk tovább, hogy más területek újdonságaival is megismerkedhessünk. Elképesztő mennyiségű csodát láttunk a nap folyamán, amiből kiemelve a számunkra legmeghatározóbbakat egy rövid túrára viszünk Benneteket.

Első körben egy gyors betekintést szeretnénk nyújtani Nektek a szaniterek világába. A Gessi nagy újdonsága volt az Origini termékcsalád, ahol a fali csapteleptől a zuhany szetteken át minden megtalálható, így tartva tökéletes összhangot otthonunkban. A termék tökéletes egységet alkot a szigorúság és lágyság, a könnyedség és szilárdság mentén, a színeket karakterekké fordítja és az anyagok, felületek keverésével teremt harmonikus egészt. A cserélhető betétekben visszatér a grafika, a fényes-matt játék, így számtalan kombinációs lehetőséget adva a felhasználónak, hogy végig kísérje otthonát ugyanaz a termékcsalád, de mégis kicsit másképp.

Antonio Lupi neve már összeforrt a fürdőszobai környezet forradalmasításával, az innováció és hagyomány ötvözésével, továbbá a természetes és modern anyagok használatával.

A Brian Sironi által tervezett Rigo elektromos törölközőszárító család egy csodálatosan átgondolt lineáris elemekből megálmodott termék, ahol érdemes odafigyelni a finom részletekre, mint a lekerített végek, ami a vonalas designt lágyítja.

Másik nagy kedvencünk a Fuksas Design Studio által megálmodott Wave mosdó, aminek különlegessége, hogy a nevéből adódó szinte súlytalan, folyékony könnyedséget a legszilárdabb anyagból a márványból valósították meg.

A szanitereket elhagyva a design burkolatok világa felé kanyarodva, a Lithea márka mellett nem lehet szó nélkül elmenni. A szicíliai cég a különböző kőanyagok (lávakő, szurrókő, portói márvány, fehér carrara) iránti szenvedélyét ötvözi az ősi tudással, amely a kifinomult és innovatív gyártási folyamatoknak köszönhetően eredményezi ezeknek a ritka szépségű textúráknak létrejöttét.

A Martinelli Venezia által megálmodott Maioliche di pietra moduláris vulkáni kőlapokból álló kollekciója három dimenziós jellegével és variabilitásával minden térben egyedi kompozíciót alakíthatunk ki.

A mobíliák terén a sok számunkra már ismert és régóta használt márka mellett kerestük az újdonságokat és igazán különleges megoldásokat, így találtunk rá az Imperfettolab márkára, akik az alapanyagok tökéletlenségeiből ihletve tervezik tárgyaikat és bútoraikat. A papíron készült vázlatokat saját laboratóriumukban kísérletezik ki, tervezik meg és készítik elő képzőművészek bevonásával, majd a családi vállalkozás legfiatalabb tagjai tesztelik azokat😊 Az Arché szék erős, tömör lábaival és tiszta geometriájával a helyiség ékévé válhat, mint egy teljes értékű művészeti alkotás. A Bioma pad egy fakéregre emlékeztető, de minden hullámzásában lekövetve azt egy szilárd, de mégis könnyed egységet alkot, egyensúlyt teremtve a természet és a mesterség között.

A Secolo az ikonikus darabok létrehozásának nagy mestere, ahol a hagyományos ízlés párosul kortárs fordulatokkal, így teremtve finoman játékos darabokat, mint a Tateyama szófa. A lágy íves és szokatlan formájú szófa barátságos és kényelmes képet mutat, a háttámláját megtámasztó fém övnek és ott található résnek köszönhetően pedig tökéletesen kommunikál és nyit a helyiség többi irányába is, így biztosítva remek társasági élményt a térnek.  

A Nature Design-nak 100%-ban a természetes anyagok visszanyerése, az ősi építészeti fák használata a legfontosabb, megőrizve azoknak minden eredeti tulajdonságát és fokozva az idő adta varázsát. A cég lebontott épületek gerendáit használja fel és ad nekik új életet, olyakor rusztikus vagy elegáns formában. A Lymph asztal az organikus formájú felületek sorozata, lágy és folyékony jellegének köszönhetően pedig egy igazán vidám térelem jön létre. Az Il Murrano asztalt pedig a kézművesség jellemzi, ahol a világi fák új életet kapnak, megőrizve az idő adta karaktert és kiegészítve azt muranói üveglappokkal.  

A De Castelli márka hűen visszaállítja a fém különleges szerepét a tervezésbe, kézműves ötleteket és megmunkálásokat adva az ipari folyamatokba. A vas, sárgaréz és réz végtelen változataiban teljesen megújult színpadi külsővel kerülnek az otthonok középpontjába, hogy ott újra saját fényükben ragyoghassanak. Az Ori egy valódi gyöngyszem a puffok világában, finom ékszerként megálmodva, amelyet a homorú forma csak felerősít, a kézműves finomságok pedig lágyítják azt.

Az időtálló, kemény alapanyagok mellé elengedhetetlen a finom, puha szőnyegek megjelenése az otthonokban, amelyek manapság egy önálló design termékként is megállják helyüket (művészi szőnyegként vagy függő falelemként).

A Jov márka különleges kollaborációja a Studiopepe-vel egy igazán egyedi kollekciót eredményezett.  A Landshapes egy lendületes formavilág, ahol az organikus textúrák találkoznak a grafikus megközelítéssel, a színek és textúrák egyedi kombinációi pedig szabadon áramlanak.

A cc-tapis kézi készítésű szőnyegei olyan kortárs design nagyneveinek közreműködésével, mint Odd Matter, Edoardo Piermattei és Mae Engelgeer valódi esztétikai élményt nyújtanak. Kollekciói között megtalálható az Architectural, amelyik az építészetre jellemző vonalak iránti szeretet és kreatív szigort használja fel, az Oldie, amelyben enyhén fellelhető a retró íz, azt ősi és múltbéli hangulattal párosítva, és a Signature kollekció, amelyik meghatározhatatlan, szabálytalan kontúrú szőnyegeket kínál, csipetnyi stílussal.

Az i-re pedig azt a bizonyos pontot a tökéletesen eltalált egyedi kiegészítők helyezik fel, ahol a szívünkhöz oly közel álló szobor szerű műalkotások kerültek előtérbe, így találva rá az Editions Milano és Bitossi márkákra.

Mindkét cég fő szempontja hagyni felfedni az anyagokat, meghagyni azokat teljes tisztaságukban, de mindeközben hétköznapi tárgyakká alakítani azokat.

Minden termék egy történetet mesél el, jelentése van és mint a múltban az öröklődés ismét fontos szerepet kaphat hála a firenzei porcelán, a lombardiai szájfújású ólomüvegek és a ligur barlangokból származó márványok időtállóságának.

Haza utunk előtt pedig a napunkat egy kellemes levezetéssel terveztük zárni, így meglátogattuk az 1. pavilonban található SaloneSatellite-t, melynek küldetése, hogy megkönnyítse a 35 éven aluliak számára a piacra jutást és ismertséget. A kiállításra pedig azzal a kikötéssel jelentkezhetnek a tervezők, hogy olyan termékkel pályáznak, amelyek még nem kerültek se gyártásba, se forgalomba, azaz egy kiadatlan prototípust mutatnak be. És mivel egy kedves, néhai kolleginánk Nikházy Tímea ötlete is beválogatásra került, így nem is volt kérdés, hogy hol kezdünk.

Sajnos a kiállítás a zárórához közeledett, így már csak néhány friss tervezőre jutott időnk, így az Infinite Garden után Fadi Yachoui bejrúti tervező organikus bútorait, és Mirei fenntartható anyagból készült világítószobrait néztük meg. Ezután már csak csomagjainkat kellett megszereznünk, és fájó szívvel búcsút intve elindultunk a repülőtér felé.

Viszlát jövőre Milano! 😊